Wielu współczesnych millenialsów stoi u progu ważnych życiowych decyzji. Przedstawiciele tego pokolenia zastanawiają się nad zakupem mieszkania, wzięciem ślubu i posiadaniem dzieci, zaś te zmiany w stylu życia prawdopodobnie skłonią ich do przemyślenia swoich dotychczasowych nawyków zakupowych.

Innowacje produktowe ukierunkowane na millenialsów

Millenialsi słyną z gotowości do eksperymentowania z nowymi smakami żywności i napojów. W efekcie są obiecującym celem dla marketingowców dążących do zdobycia nowych odbiorców.

Moon Brothers, Grejpfrut z Rozmarynem Lemoniada Soczysta

Millenialsi to grupa wykazująca szczególne zainteresowanie oryginalnymi, egzotycznymi smakami – ma to odzwierciedlenie również w kategorii gazowanych napojów bezalkoholowych. Dane konsumenckie firmy Mintel wskazują, że 24% polskich millenialsów w wieku 16-24 chciałoby mieć większy wybór gazowanych napojów bezalkoholowych o egzotycznych/oryginalnych smakach, natomiast 21% – napojów o bardziej wyszukanych połączeniach smakowych, na przykład coli i pomarańczy.

Do najbardziej charakterystycznych przykładów należy marka Moon Brothers z ofertą gazowanych napojów bezalkoholowych w pięciu smakach. Poza tradycyjną colą konsumenci mogą skosztować trawy cytrynowej z imbirem, arbuza z miętą, grejpfruta z rozmarynem, a także wariantu o smaku melona.


Dziki Sad, Napój Piwny o Smaku Cydru

Oferta Grupy Żywiec obejmująca połączenie piwa i cydru może skutecznie zaspokoić upodobanie pokolenia millenialsów do bardziej słodkich smaków. Z myślą o tej grupie opracowano zapadającą w pamięć kampanię reklamową, uznaną za jedną z najskuteczniejszych na Facebooku w 2016 r. Zabawne elementy kampanii, w której wykorzystano jeże, w połączeniu z etykietą nawiązującą do produktów rzemieślniczych odzwierciedlają ukierunkowanie napoju na młodych millenialsów.

Pokoleniu millenialsów, chętnie sięgającemu po bardziej odświeżające i słodsze napoje, należy po części przypisać obserwowany w Polsce w ostatnich latach dynamiczny rozwój kategorii cydru. Ponad połowa millenialsów w wieku 16-24 twierdzi, że ze względu na jego owocowy profil, cydr smakuje im bardziej niż piwo z goryczką.

Honorata Jarocka – Senior Food and Drink Analyst dla rynku polskiego – dołączyła do firmy Mintel w 2013 roku. Jej głównym obszarem zainteresowań są trendy związane ze zdrowym stylem życia oraz inspirujące innowacje produktowe. W trakcie swojego ponad dziesięcioletniego doświadczenia w prowadzeniu badań, analizowała przede wszystkim rynek żywności i napojów, a także rynek handlu detalicznego, leków OTC/suplementów diety, tytoniowy, kosmetyków, chemii gospodarczej, artykułów higieny osobistej oraz produktów dla zwierząt. Oprócz bogatego doświadczenia w dziedzinie badań rynkowych, posiada również specjalistyczną wiedzę w zakresie działań marketingowych, zdobytą podczas pracy dla czołowych firm w Polsce, takich jak LPP i Oceanic, a także agencji reklamowej Tequila\Polska (wcześniej Tequila\BTL Group). Honorata jest członkiem PTBRiO – Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii, a także częstym prelegentem na konferencjach branżowych.

© 2024 Mintel Group Ltd. | Polityka Prywatności | Cookies