Zespół analityków Mintel Beauty & Personal Care (BPC) poinformował, że kluczowym trendem wpływającym na globalny rynek kosmetyków i środków higieny osobistej w 2017 r. będzie „Aktywne piękno”. Konsumentów zachęca się do ćwiczeń fizycznych i umysłowych, a producenci kosmetyków będą tworzyć formuły pomocne w dążeniu do uzyskania zdrowia i sprawności.

Jane Henderson, dyrektor zarządzający Mintel Beauty & Personal Care, powiedziała:

„Zdrowie i dobre samopoczucie coraz częściej traktuje się jak integralną część codziennego życia, zarówno w aspekcie fizycznym, jak i emocjonalnym. Firmy i marki mają teraz wspaniałą szansę, aby wykorzystać to zainteresowanie, wprowadzając innowacyjne produkty do pielęgnacji urody, spełniające wyjątkowe potrzeby aktywnych konsumentów. Nasz zespół analityków rynku kosmetyków i środków higieny osobistej kompleksowo ocenił dynamikę tych zmian i opracował prognozy dla branży pielęgnacji urody w 2017 r. W opisie trendu »Aktywne piękno« przedstawiamy opracowane przez ekspertów analizy i wnioski, dzięki którym producenci kosmetyków będą mogli zyskać przewagę konkurencyjną.”

Aby wykorzystać trend „Aktywne piękno”, należy położyć nacisk na informacje o dobroczynnym działaniu produktów i ich właściwościach ochronnych oraz na ergonomiczne opakowania. W 2017 r. i kolejnych latach na rynku będą się pojawiać preparaty chroniące włosy i skórę przed zanieczyszczeniami, promieniowaniem ultrafioletowym (UV) i podczerwonym (IR). W kosmetyczkach i torbach sportowych konsumentów zajmą miejsce produkty w gumowanych, odpornych na uszkodzenia opakowaniach oraz ubrania sportowe, które będą wysyłać informacje o temperaturze i poziomie nawilżenia skóry do aplikacji generujących instrukcje na temat stosowania odpowiednich kosmetyków.

Jak mówi Vivienne Rudd, dyrektor ds. globalnych analiz na rynku kosmetyków i środków higieny osobistej w firmie Mintel:

„W przyszłości kolejne marki będą stymulować trend »Aktywne piękno«, wprowadzając liczne nowe, innowacyjne produkty, które nie tylko pomogą konsumentom przygotować się do ćwiczeń fizycznych i umysłowych i ułatwią ich wykonywanie, ale też wspomogą proces regeneracji organizmu. Eksperci przewidują, że producenci kosmetyków będą eksperymentować z produktami aktywowanymi przez temperaturę i wodę. Nawiążą też współpracę z firmami prowadzącymi analizy DNA (spersonalizowane programy pielęgnacji) oraz dostawcami odzieży sportowej (produkty stosowane w określonym momencie).”

„Aktywne piękno” to jeden z czterech prognozowanych trendów na rynku kosmetyków i środków higieny osobistej w 2017 r. Pełny katalog trendów jest dostępny wyłącznie dla klientów firmy Mintel z tej branży. Omówiono w nim kwestie, które będą liczyć się na rynkach kosmetycznych na całym świecie, a także przedstawiono nowe możliwości dla producentów i marek z tego sektora. Więcej informacji można znaleźć na stronie mintel.com/beauty-personal-care.

Cały raport dotyczący zaobserwowanego przez firmę Mintel trendu na światowym rynku kosmetyków i środków higieny osobistej w 2017 r. „Aktywne piękno” można bezpłatnie pobrać tutaj. Aby porozmawiać z Vivienne Rudd, dyrektorem ds. globalnych analiz na rynku kosmetyków i środków higieny osobistej, należy zwrócić się do biura prasowego.

© 2024 Mintel Group Ltd. | Polityka Prywatności | Cookies