Polski rynek żywności i napojów staje się coraz bardziej konkurencyjny, co w pozytywny sposób przekłada się na rosnący poziom innowacyjności. W 2017 roku na rynku pojawiło się wiele inspirujących innowacji, które zostały wykreowane przez masowe i niszowe marki, a także marki własne. Lista obszarów wokół których dokonywano innowacji i budowano wyróżniające się typy pozycjonowania obejmuje m.in. ‘moc roślin’, ‘czystsze etykiety’, ‘dozwolone przyjemności’, ‘przekąskowość’, ‘nowe wrażenia zmysłowe’ oraz ‘większą przejrzystość’.

Honorata Jarocka, Senior Food and Drink Analyst z firmy Mintel, wskazuje dwanaście wybranych nowości z 2017 roku, które poprzez oferowane benefity, a także sposób prezentacji i styl komunikacji z konsumentem, wniosły nową energię na rodzimy rynek żywności i napojów.

Honorata Jarocka – Senior Food and Drink Analyst dla rynku polskiego – dołączyła do firmy Mintel w 2013 roku. Jej głównym obszarem zainteresowań są trendy związane ze zdrowym stylem życia oraz inspirujące innowacje produktowe. W trakcie swojego ponad dziesięcioletniego doświadczenia w prowadzeniu badań, analizowała przede wszystkim rynek żywności i napojów, a także rynek handlu detalicznego, leków OTC/suplementów diety, tytoniowy, kosmetyków, chemii gospodarczej, artykułów higieny osobistej oraz produktów dla zwierząt. Oprócz bogatego doświadczenia w dziedzinie badań rynkowych, posiada również specjalistyczną wiedzę w zakresie działań marketingowych, zdobytą podczas pracy dla czołowych firm w Polsce, takich jak LPP i Oceanic, a także agencji reklamowej Tequila\Polska (wcześniej Tequila\BTL Group). Honorata jest członkiem PTBRiO – Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii, a także częstym prelegentem na konferencjach branżowych.

© 2024 Mintel Group Ltd. | Polityka Prywatności | Cookies