Jako ekspert od tego, czego pragną konsumenci i co wpływa na ich decyzje, firma Mintel ogłosiła dzisiaj (22 kwietnia 2021 r.) cztery podstawowe trendy w globalnej branży kosmetyków i produktów do pielęgnacji w roku 2021, kształtowane przez czynniki takie jak dobrostan, wartość, technologia i otoczenie.

●   Piękny umysł: Marki mają szansę zaoferować poczucie normalności w niepewnych czasach proponując rutynowe zabiegi pielęgnacyjne oparte na produktach, które zapewnią ochronę, wniosą wartość i pozwolą odbudować relacje oparte na zaufaniu.

●   (Bez)cenna uroda: Kontrolowanie wydatków skłania konsumentów do szukania w produktach funkcjonalności i celu. Wartość zakupu jest wyznaczana przez jakość, wygodę i efekt, a nie wysokość wydanej kwoty.

●   Zmiana kanału: Przemyślane strategie e-commerce pozwolą markom odnieść sukces poprzez zastosowanie podejścia wielokanałowego, które poszerzy granice, zaangażuje wszystkie zmysły i zaoferuje konsumentom inny wymiar zakupów dzięki nowym warstwom cyfrowego doświadczenia.

●      Urodowa eko-lucja: W miarę powrotu do normalności i znoszenia obostrzeń wymuszonych przez pandemię COVID‑19 konsumenci przewartościowują swoje priorytety, zwracając podczas zakupów większą uwagę na względy eko-etyczne.

Patrząc w przyszłość Andrew McDougall, Associate Director, Global Beauty and Personal Care wyjaśnia, w jaki sposób te trendy staną się inspiracją dla sektora kosmetyków i produktów do pielęgnacji na całym świecie oraz jak wpłyną na producentów, przedsiębiorców, marki i konsumentów.

Piękny umysł

„W najbliższym czasie podkreślanie roli rutynowych zabiegów pielęgnacyjnych w zwalczaniu lęku i stresu oraz przywracaniu poczucia normalności w niepewnych czasach będzie czynnikiem decydującym o wartości dla konsumentów w długofalowej perspektywie. Marki, które pochwalą się ścisłym przestrzeganiem procedur bezpieczeństwa, wzbudzą zaufanie i przyciągną nowych klientów tęskniących za doświadczeniem zakupów w sklepach stacjonarnych. Marki powinny również opracować strategie angażowania zewnętrznych ekspertów, aby nadać produktom stempel wiarygodności i zaproponować konsumentowi wizję osiągnięcia holistycznego dobrostanu poprzez zadbanie o zdrowie umysłu, ducha i ciała.”

(Bez)cenna uroda

„Podczas gdy wielu konsumentów na nowo ocenia, co jest niezbędne do przetrwania, doświadczenia i przeżycia stają się cenniejsze niż namacalne produkty. Marki, które będą chciały zachęcić konsumentów do zapłacenia więcej za dany produkt, muszą na nowo zdefiniować wartość jako coś, co wykracza poza aspekt cenowy i uwzględnia efekt zakupu oraz wygodę, z naciskiem na jakość. Coraz bardziej widoczny będzie „fleksitarianizm” zakupowy, w miarę jak konsumenci będą kupować droższe lub tańsze wersje produktów w różnych kategoriach. Sukces osiągną marki, które będą potrafiły wywołać autentyczny oddźwięk u poszczególnych grup konsumentów, dzięki czemu zmniejszą koszty pozyskania klientów i zwiększą wartość klienta w czasie.”

Zmiana kanału

„W ciągu najbliższych 12 miesięcy lojalność i wartość klienta w czasie będą rosły dzięki wykorzystaniu wielu wyszukanych i spersonalizowanych punktów styczności skoncentrowanych na uchwyceniu indywidualnych potrzeb konsumenta wynikających ze stylu życia. Marki powinny opracować strategie, które skierują e-commerce na ich własne strony internetowe, stawiając na autentyczność i rzucając wyzwanie dużym graczom, którzy muszą zmierzyć się z problemem transparentności łańcucha dostaw. Należy również wykorzystać sektor usług beauty i rozszerzyć definicję pielęgnacji dzięki zaangażowaniu przeszkolonych i godnych zaufania specjalistów, tworząc w ten sposób prawdziwie wielokanałową strategię.”

Urodowa eko-lucja

„Marki będą kontynuować wspieranie lokalnych firm i współpracę opartą na autentycznej i długofalowej strategii, ponieważ coraz więcej konsumentów robi zakupy u lokalnych producentów zwracając mniejszą uwagę na cenę. Nadchodzi nowa ewolucja pojęcia „czystego” produktu łącząca etykę i bezpieczeństwo, która spełnia potrzeby świadomych i uważnych konsumentów z sektora beauty chcących uniknąć niepotrzebnego ryzyka związanego z produktem i jego wpływem na otoczenie. W miarę jak konsumenci przeprowadzają się i wyprowadzają do/z dużych i małych miast, zmieniają się ich priorytety, a wraz z nimi produkty i usługi, do których mają dostęp. Aby zwiększyć wskaźnik powtórnego zakupu, marki  powinny zainwestować w bardziej zróżnicowane punkty styczności, które umożliwią konsumentom optymalne odkrywanie produktu.”

Jane Henderson, Global President, Mintel Beauty & Personal Care, podsumowuje to w ten sposób:

„Jako eksperci od tego, czego pragną konsumenci i co wpływa na ich decyzje, zespół Mintel analizujący branżę kosmetyków i produktów do pielęgnacji jest wyjątkowo dobrze przygotowany do tego, aby trafnie przewidzieć przyszłe zachowania konsumentów. W praktyce dokładnie przewidzieliśmy trendy rynkowe i konsumenckie, które od ponad dekady kształtują tę branżę. Za naszą reputację może ręczyć ponad 3 000 marek, które opracowały skuteczne strategie opierając się na naszych spostrzeżeniach, prognozach i rekomendacjach – ta liczba mówi sama za siebie. Dziś także nadajemy ton tej dyskusji.”

Wywiady z zespołem analityków badających globalną branżę kosmetyków i produktów do pielęgnacji są dostępne w Biurze Prasowym firmy Mintel. Raport „Trendy na globalnym rynku kosmetyków i produktów do pielęgnacji 2021” można bezpłatnie pobrać tutaj.

© 2024 Mintel Group Ltd. | Polityka Prywatności | Cookies