Firma Mintel, ekspert w dziedzinie tego, czego pragną konsumenci i co wpływa na ich decyzje, ogłasza zmiany w globalnym zespole zarządzającym.

Peter Haigh, który był dyrektorem generalnym (CEO) Mintela przez ostatnie 16 lat w których to Mintel rozszerzył swoje badania konsumenkie i badaniai kategorii na ponad 80 rynków na całym świecie, obejmie teraz stanowisko Przewodniczącego Rady Nadzorczej firmy, gdzie będzie zaangażowany w tworzenie strategii przyszłego rozwoju organizacji. Na dotychczasowym stanowisku zastąpi go Matthew Nelson, którego Rada wyznaczyła na nowego globalnego dyrektora generalnego (Global CEO).

Matthew Nelson, Global CEO Mintel:

– Ogromnie się cieszę mogąc pełnić tę rolę. Dzięki temu, że jestem związany z Mintelem od 12 lat, miałem okazję obserwować, jak firma rozwija się i rośnie. Jesteśmy teraz w decydującym momencie, jeśli chodzi o rozwój i innowacyjność naszej firmy. Przede wszystkim inwestujemy znaczne środki we własną technologię, co ma pozytywny wpływ na wszystkie aspekty naszej działalności. Innowacyjna technologia umożliwia nam dostarczanie naszym klientom jeszcze bardziej precyzyjnych danych i zwiększonej wartości. Dzięki technologii możemy również realizować moją własną wizję firmy – chciałbym, aby firma Mintel stała się głównym źródłem wskazówek i rekomendacji na temat rozwoju biznesu dla każdego marketingowca i dla każdego innowacyjnego przedsiębiorcy.

– Inwestujemy również w naszych pracowników, bo chcemy, aby Mintel stał się jeszcze lepszym miejscem do pracy. Dla mnie kluczową kwestią jest to, aby firma mocno promowała swoją kulturę organizacyjną, społeczność i cel działalności – czyli umożliwianie rozwoju osobom indywidualnym i firmom – poprzez wspieranie inicjatyw w dziedzinie wellness, różnorodności, zrównoważonego rozwoju i filantropii.

Jako Global CEO Nelson będzie odpowiedzialny za strategię firmy Mintel w zakresie wysokiej jakości danych, zaawansowanej analizy, innowacji z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i technologii data science, a także spostrzeżeń i rekomendacji ekspertów. Planuje również położyć nacisk na rozwój kultury organizacyjnej i tworzenie jeszcze lepszych warunków dla pracowników i członków ogólnej społeczności firmy Mintel (ich liczba ma wzrosnąć o 550 w ciągu kolejnych pięciu lat) m.in. poprzez oferowanie atrakcyjnych ścieżek kariery obecnym pracownikom Mintela, aby mogli wykorzystać w pełni swój potencjał, a także dzięki ofercie zatrudnienia dla najlepszych kandydatów z zewnątrz.

Od stycznia 2022 r. Matthew Nelson będzie pracował poza amerykańskim biurem firmy mieszczącym się w Chicago w stanie Illinois (USA).

Peter Haigh, przewodniczący Rady Nadzorczej Mintel:

– Czuję się zaszczycony, że mogłem pełnić funkcję dyrektora generalnego firmy Mintel i jestem niezwykle dumny z wszystkiego, co firmie udało się osiągnąć przez te ostatnie 17 lat. Mintel jest w najlepszym miejscu w swojej historii mając jasną i ambitną strategię globalnego wzrostu. Współpracowałem z Mattem przez 12 lat i wiem, że jest on idealnym kandydatem do nowej roli. Ma bardzo duże doświadczenie jako przywódca, wyjątkowy instynkt biznesowy, umie grać zespołowo, wysoko ceni doświadczenie i wiedzę ekspercką zarządu Mintela, a co ważniejsze, jest całym sercem zaangażowany w promowanie kultury i wartości firmy oraz w dostarczanie klientom usług najwyższej jakości.

Poprzedni przewodniczący Rady Nadzorczej John Weeks ustępuje ze stanowiska po 17 latach – wcześniej przez 11 lat był dyrektorem generalnym Mintela, nadzorując globalną ekspansję firmy na rynki w 15 krajach i zwiększając zatrudnienia do 1150 osób. Będzie bezterminowo pełnił funkcję kierowniczą w organizacji jako członek Rady Nadzorczej.

© 2024 Mintel Group Ltd. | Polityka Prywatności | Cookies