Polscy producenci żywności i napojów wprowadzili w 2016 r. kolejne inspirujące innowacje, aby odpowiedzieć na zmieniające się potrzeby konsumentów i zyskać przewagę konkurencyjną. Obok wygody, pochodzenia i doznań smakowych duży wpływ na rozwój nowych produktów mają także kwestie związane ze zdrowiem i koncepcją wellness. Przemawiają one do sporej części Polaków, którzy chcą zmienić swoje nawyki żywieniowe na lepsze.

Honorata Jarocka, analityk rynku spożywczego w firmie Mintel, przedstawia dziesięć inspirujących produktów, które wprowadzono w zeszłym roku na polski rynek żywności i napojów, i analizuje ich wyjątkowe atrybuty, którymi wyróżniają się na półce sklepowej.

Honorata dołączyła do firmy Mintel w 2013 roku jako analityk żywności i napojów w Polsce. Jej głównym obszarem analiz i zainteresowań są kategorie żywnościowe, a szczególnie trendy związane ze zdrowym stylem życia oraz innowacje produktowe. W trakcie swojego niemal dziesięcioletniego doświadczenia w prowadzeniu badań rynku, Honorata analizowała rozmaite sektory FMCG w Polsce, w tym rynek żywności, tytoniowy, handlu detalicznego, kosmetyków, chemii gospodarczej i artykułów higieny osobistej, leków OTC i suplementów diety, a także produktów dla zwierząt. Oprócz bogatego doświadczenia w dziedzinie badań rynku, Honorata posiada również specjalistyczną wiedzę w zakresie działań marketingowych i promocyjnych, pracowała dla czołowych firm w Polsce, takich jak LPP i Oceanic, a także agencji reklamowej Tequila\BTL (obecnie Tequila\Polska).

© 2024 Mintel Group Ltd. | Polityka Prywatności | Cookies