Dowiedz się więcej na temat zmian w zachowaniu europejskich konsumentów na rynkach, które mają dla Ciebie znaczenie. Wykorzystaj okazję, aby być o krok dalej niż inni.

  • 7 KLUCZOWYCH TRENDÓW Analitycy trendów w firmie Mintel zidentyfikowali i przeanalizowali siedem kluczowych trendów konsumenckich, które będą miały znaczący wpływ na rynek europejski w 2017 roku.
  • BEZPŁATNY 44-STRONICOWY RAPORT Każdy trend opatrzony jest szczegółowymi analizami i przykładami z rynku.
  • OPRACOWANE NA ROK 2017 Nasze przewidywania są kluczowe dla marek, które chcą wiedzieć, co czeka na nie za zakrętem.

W ubiegłym roku Mintel przewidział wzrost znaczenia technologii związanych z wirtualną i rozszerzoną rzeczywistością, zarówno w użytku prywatnym, jak i firmowym. Również wspominaliśmy o kwestii czasu i przestrzeni w rozumieniu ich jako dóbr premium – konceptach, które w znacznym stopniu wpłynęły na krajobraz konsumencki w 2016 roku.

Wykorzystaj okazję, aby być o krok dalej od innych. Im szybciej się dowiesz o naszych trendach, tym szybciej będziesz mógł zareagować.

Wypełnij formularz
POBIERZ SWOJĄ KOPIĘ TERAZ
Dziękujemy za zainteresowanie! Aby pobrać kliknij tutaj: Europejskie trendy konsumenckie 2017..
Wysyłając formularz, zgadzasz się z Polityką Prywatności firmy Mintel

Siedem trendów, które będą miały znaczący wpływ na europejskie rynki konsumenckie:

Bezproblemowe wydawanie

Dzięki prostocie i wygodzie, jaką oferują, nowe metody płatności, takie jak karty zbliżeniowe, smartfony i galanteria elektroniczna, szybko zyskują popularność wśród konsumentów.

inner-001

Pogawędka ze sklepem

Marki coraz chętniej wykorzystują platformy takie jak Snapchat, Whatsapp oraz Facebook Messenger, aby płynnie kontaktować się z konsumentami i oferować najwyższy poziom obsługi.

inner-002

Tu i teraz

Marki korzystają z nowych technologii, aby pomóc konsumentom w decyzjach związanych z tym, co kupić, obejrzeć, robić lub jeść, w najbliższym czasie, tj. od 30 minut do 48 godzin.

inner-003

Odpowiedzialność kulturowo-społeczna

Ze względu na cięcia budżetowe i rosnące koszty konserwacji, renowacji i utrzymania pomników i instytucji kultury, marki coraz częściej angażują się w finansowanie lub sponsorowanie ich konserwacji i ochrony.

inner-004

Czego możemy spodziewać się w kontekście nowych produktów i usług?
Co czeka na nas za zakrętem? Co w oczach konsumentów stanie się wielkim hitem?

Pobierz swoją kopię teraz

Co ze słodyczą?

Wielka Brytania jest kolejnym krajem europejskim, który wprowadza podatek od cukru. Dla marek europejskich oznacza to coraz większe wyzwanie: pytanie o to, jak będzie wyglądać przyszłość słodyczy.

inner-005

Wschodząca Afryka

Wzrost PKB i rozwój infrastruktury sprawiają, że Afryka staje się coraz bardziej wiarygodnym i silnym partnerem handlowym w każdym sektorze: od eksportu tradycyjnych gatunków zbóż i luksusowego kakao po modę, filmy i komiksy.

inner-006

Apokalipsa powietrzna

Zanieczyszczenie powietrza szkodzi nam coraz bardziej, zaś konsumenci są gotowi, aby na to zareagować i inwestować w chroniące przed tym produkty. Marki natomiast będą coraz mocniej starały się być częścią rozwiązania, nie zaś problemu.

inner-007